O domach strachu Lista scenariuszy
Zarejestruj się Zaloguj się
Cyrk Kamiennych Braci

Cyrk Kamiennych Braci

 

18 recenzji | 1. miejsce w Polsce

Obserwując użytkownika zawsze będziesz na bieżąco z jego opiniami na temat odwiedzonych scenariuszy.
Wybierając osoby o podobnym guście zapewnisz sobie najlepszy wybór scenariuszy!

Zaloguj się
 • Dom strachu Haunted: Rytuał

  Haunted: Rytuał
  Haunted
  Katowice

  Cyrk Kamiennych Braci i ciąg dalszy koszmaru

  25.07.2018 | data wizyty: 10.06.2018 0 0

  Są miejsca, w które większość ludzi nie chce się zapuszczać lub nawet o nich wiedzieć. Są jednak tacy, którzy decydują się je odwiedzać, w poszukiwaniu dreszczu emocji i dodatkowej dawki adrenaliny. My nie należymy ani do tych pierwszych, ani do drugich. My w te miejsca wracamy.

  "Rytuał" to kontynuacja albo może bardziej rozwinięcie scenariusza "Wiedźma z Dębowej". Trzeba przyznać, że pomysł wykorzystany został bardzo dobrze. Cała rozgrywka trzyma się wyraźnie nakreślonej fabuły. Dzięki temu mamy spójną historię, w przeciwieństwie do wielu domów strachu, gdzie każde pomieszczenie ma inny charakter. Na duży plus należy zaliczyć fakt konieczności wejścia w głębszą interakcję z aktorami, by ukończyć pokaz. Jest to rzecz raczej niespotykana wśród konkurencji. Do pełni satysfakcji brak jedynie jakiegoś mocnego zakończenia, tutaj było ono dość standardowe.

  Aktorzy swoje role odgrywają na bardzo wysokim poziomie, widać przygotowanie i pomysł na ich odegranie. Charakteryzacja to także najwyższa półka. Wystrój pomieszczeń i rekwizyty również zostały wykonane solidnie, choć w pewnych momentach troszkę wieje pustką.

  Obsługa wykonała swoją pracę bardzo dobrze.

  Podsumowując: "Rytuał" to jeden z najbardziej oryginalnych i najlepszych domów strachu jakie do tej pory przeszliśmy. Daje świetny powiew świeżości w sprawdzoną formułę. Polecamy wszystkim i zachęcamy do przejścia obu scenariuszy jeden po drugim.

 • Dom strachu KOSZMAR Z POMORSKIEJ

  KOSZMAR Z POMORSKIEJ
  Koszmar z pomorskiej
  Bydgoszcz

  Cyrk Kamiennych Braci i duchy przeszłości

  03.07.2018 | data wizyty: 13.05.2018 0 0

  Ciemność i cisza wokół. Posuwając się naprzód słyszeliśmy jedynie własne kroki. Nie mogło nas jednak opuścić wrażenie, że nie jesteśmy jedynymi obecnymi w starej posiadłości. Cały czas czuć było obecność czegoś jeszcze.

  "Koszmar z Pomorskiej" to całkiem ciekawy scenariusz, który buduje napięcie już od samego początku. Wprowadzenie do zabawy jest dobrze przemyślane i zaskakuje w bardzo pozytywny sposób. Dalej jest ciągle dobrze, rekwizyty i dekoracje to wysoka półka, a układ pomieszczeń podkręca klimat

  Gra aktorów zasługuje na pochwałę, bo swoją rolę wypełniają ze starannością, zaangażowaniem i pomysłem. Jedne z lepszych występów z naszych dotychczasowych wizyt.

  Podsumowując- "Koszmar z Pomorskiej" to scenariusz, który wszystkie swoje elementy trzyma na wysokim poziomie. Nie zalicza wpadki na żadnej płaszczyźnie, a wprowadzenie zasługuje na dużą pochwałę.

 • Dom strachu Soul Prison

  Soul Prison
  Soul Prison
  Bydgoszcz

  Cyrk Kamiennych Braci w nawiedzonej Bydgoszczy

  06.06.2018 | data wizyty: 12.05.2018 2 0

  Cyrk Kamiennych Braci nie zatrzymuje się w swojej wędrówce po nawiedzonych miejscach. W Bydgoszczy także trafiliśmy na dom, w którym panowały siły mroku.

  Soul Prison to całkiem dobry scenariusz. Rozkład pomieszczeń jest nieźle przemyślany, a początek pokazu to bardzo oryginalny i ciekawy pomysł. Wystrój i rekwizyty również prezentują się dobrze. Niestety, w trakcie pokazu jest bardzo ciemno, a latarki dają niesamowicie słabe światło co utrudnia pełne cieszenie się tym elementem. Sam scenariusz mógłby też być bardziej spójny i rozwinięty fabularnie.

  Aktorzy dobrze odgrywają swoje role, widać zaangażowanie i pomysł na straszenie. Obsługa także stanęła na wysokości zadania.

  Podsumowując- Soul Prison to solidny scenariusz, który jednak nie wykorzystał w pełni swojego potencjału. Mimo to warto go odwiedzić, bo zabawa jest naprawdę dobra.

 • Dom strachu House of Fear

  House of Fear
  House of Fear
  Wrocław

  Cyrk Kamiennych Braci w domu, który czyni szalonym

  18.05.2018 | data wizyty: 28.04.2018 1 0

  Cyrk Kamiennych Braci przebywając na Dolnym Śląsku postanowił odwiedzić najbardziej nawiedzone miejsca w tej okolicy. Tak trafiliśmy do mrocznego przybytku pełnego szaleńców i zwyrodnialców - House of Fear.

  Wędrówka przez mroczne korytarze tego Domu Strachu zaczyna się bardzo mocnym akcentem, z którym nie spotkaliśmy się dotychczas z żadnym innym tego typu przybytku, co od razu wprawia graczy w odpowiedni nastrój. Dalej zabawa również trzyma wysoki poziom i nie schodzi z niego aż do samego końca. Twórcy przygotowali dla zwiedzających mnóstwo niespodzianek. Wędrówka nie jest tylko standardowym przejściem z pokoju do pokoju - układ pomieszczeń, to zdecydowanie najwyższa półka.

  Aktorzy grają swoje role bardzo profesjonalnie. To zdecydowanie jedne z najlepszych występów, jakie mieliśmy okazję oglądać.

  Podsumowując, House of Fear, to naszym zdaniem czołówka Domów Strachu w Polsce. Zabawa jest bardzo fajnie przemyślana i emocjonująca. Drobnym minusem jest standardowe zakończenie no i można by nieco większy nacisk położyć na fabułę. Niemniej polecamy wszystkim, bo jest to kawał solidnej roboty. Widać, że firma nie idzie na łatwiznę.

 • Dom strachu Lights-Out - Hrabina

  Lights-Out - Hrabina
  Lights Out Horror House
  Poznań

  Cyrk Kamiennych Braci na seansie spirytystycznym

  29.03.2018 | data wizyty: 17.03.2018 1 0

  Cyrk Kamiennych Braci wybrał się w odwiedziny do znajomej hrabiny w celu uczestnictwa w seansie spirytystycznym. Niestety rytuał wymknął się spod kontroli i w pewnym momencie znaleźliśmy się sami wewnątrz ponurej posiadłości, otoczeni przez duchy i demony. Zakrzyknęliśmy "Apage Satanas!" i rzuciliśmy się w wir przygody.

  Nowy scenariusz Lights Out zdecydowanie bardziej przypadł nam do gustu od poprzedniego. Wreszcie mamy spójny klimat, odpowiednio udekorowane pokoje oraz wprowadzenie fabularne. Dodatkowo brak kontaktu z obsługą przed rozpoczęciem zabawy, także pozytywnie wpływa na budowanie odpowiedniego nastroju. Kolejnym mocnym punktem tego Domu Strachu są aktorzy, którzy bardzo dobrze odgrywają swoje role straszydeł.

  Zabawa w scenariuszu "Hrabina" jest jedną z dłuższych przygód, jakie oferują Domy Strachu. Zagadki, to standardowo - szukanie kluczy, klamek oraz kodów. Przydałoby się chociaż jedno nieco bardziej skomplikowane zadanie. Natomiast na pewno na duży plus należy zaliczyć różne ciekawe przejścia i inne niespodzianki, które czekają nas podczas przygody w nawiedzonej posiadłości.

  Podsumowując, "Lights Out Hrabina", to jeden z najciekawszych Domów Strachu jaki odwiedziliśmy, co pokazuje, że Poznań bryluje w tego typu rozrywkach. Polecamy wszystkim fanom horrorów.

 • Dom strachu Horror House 2

  Horror House 2
  Horror House
  Warszawa

  Cyrk Kamiennych Braci w szpitalu pełnym morderców

  18.02.2018 | data wizyty: 11.02.2018 0 0

  Cyrk Kamiennych Braci znając powiązania owego szpitala psychiatrycznego z Rzeźnią na ulicy Wąski Dunaj, nie mógł sobie odmówić wizyty. Przywitały nas odcięte kończyny i brzęk ostrzy maczet. Szykowała się niezła zabawa.

  Horror House 2 pod względem wystroju prezentuje zbliżony poziom do lokacji numer jeden. Mamy tutaj do czynienia z zakładem zamkniętym pełnym psychopatycznych morderców i generalnie Dom Strachu trzyma się tego scenariusza. Wystrój większości lokacji jest raczej standardowy dla tego typu atrakcji. Na pewno pochwały należą się za fajne rozwiązania elektroniczne. Jedna z miejscówek robi naprawdę świetne wrażenie i można by pomyśleć, że jest autentyczna.

  Aktorstwo to również wysoka półka, podobnie jak charakteryzacja. Rekwizyty, którymi w fajny sposób posługują się aktorzy wyglądają bardzo realistycznie i z pewnością mogą przestraszyć wrażliwsze osoby.

  Zagadki są bardzo proste i doświadczeni gracze będą w stanie przebrnąć przez Horror House 2 w mniej niż 15 minut.

  Podsumowując, HH2 jest fajną opcją szczególnie dla początkujących "łowców strachów". Doświadczone grupy też jest w stanie zaskoczyć fajnymi rozwiązaniami i zastosowanymi mechanizmami. Polecamy.

 • Dom strachu Fear Zone

  Fear Zone
  Dom Grozy - Fear Zone
  Warszawa

  Cyrk Kamiennych Braci w nawiedzonym schronie

  22.01.2018 | data wizyty: 29.12.2017 1 0

  Cyrk Kamiennych Braci zszedł głęboko pod ziemię w poszukiwaniu szatana, ale przez przypadek źle skręcił przy Albuquerque i trafił do opuszczonego schronu przeciwatomowego, który jak się później okazało wcale nie był tak do końca opuszczony.

  Fear Zone, to najwyżej notowany Dom Strachu w Warszawie. Mimo braku historii wprowadzającej, klimat jest bardzo mocnym atutem tej atrakcji, bowiem jest on bardzo autentyczny. Oprócz standardowego dla schronu wyposażenia natrafimy na kilka dodatkowych, fajnie wkomponowanych elementów wystroju. Charakteryzacja i gra aktorska "straszydeł" stoi na wysokim poziomie, choć ich wygląd może nie do końca pasuje do miejsca, w którym rozgrywa się akcja. Schemat przejścia atrakcji z wkomponowanymi prostymi zagadkami nie różni się zbytnio od standardów na rynku krajowym.

  Finał zabawy choć dość typowy, zasługuje na spore słowa uznania, gdyż wrażenia są tutaj potęgowane poprzez doskonale dopasowane efekty specjalne i dźwiękowe.

  Podsumowując, bawiliśmy się w Fear Zone bardzo dobrze. To profesjonalnie wykonany Dom Strachu z odpowiednio stematyzowanymi pomieszczeniami, które z racji miejsca, gdzie znajduje się atrakcja są bardzo autentyczne. Polecamy tak nowicjuszom, jak i nieco bardziej doświadczonym "łowcom strachów".

 • Dom strachu Horror House

  Horror House
  Horror House
  Warszawa

  Cyrk Kamiennych Braci wśród nawiedzonych psychopatów

  22.01.2018 | data wizyty: 29.12.2017 0 0

  Cyrk Kamiennych Braci ma nierówno pod kopułą. Po raz kolejny trafił do szpitala psychiatrycznego, gdzie oprócz z szaleństwem pacjentów, zmierzyć się musiał z nadprzyrodzonymi siłami, które opanowały tę placówkę.

  To co wyróżnia Horror House z Warszawy na tle innych tego typu atrakcji, to bardzo fajne rozwiązania elektroniczne, efekty specjalne oraz układ pomieszczeń. Brakowało trochę historii wprowadzającej, która już na wstępie zbudowałaby odpowiedni klimat, choć trzeba przyznać, że poszczególne lokacje są całkiem fajnie stematyzowane, a wystrój robi bardzo dobre wrażenie. Aktorzy także spisują się znakomicie.

  Poza tym mamy tutaj standardowy dla tego typu atrakcji schemat przejścia, gdzie żeby uwolnić się z pomieszczenia i umknąć maszkarom należy najpierw znaleźć klucz/klamkę/kod/wyjście lub rozwiązać jakąś prostą zagadkę. Finał zabawy też jest standardem dla Domów Strachu, na nowicjuszach robi niezłe wrażenie, ale starych wyjadaczy niczym specjalnym nie zaskoczy.

  Podsumowując, Horror House z ulicy Wąski Dunaj jest solidnym Domem Strachu, który oprócz typowych dla tego typu miejsc atrakcji - wykonanych nota bene na wysokim poziomie, potrafi zaskoczyć kilkoma ciekawymi rozwiązaniami. Polecamy.

 • Dom strachu Lights Out

  Lights Out
  Lights Out Horror House
  Poznań

  Cyrk Kamiennych Braci w ciemnościach

  26.10.2017 | data wizyty: 05.09.2017 0 0

  Cyrk Kamiennych Braci nigdy nie ma dosyć nawiedzonych miejsc. Podczas naszej wizyty w Poznaniu udało się nam odwiedzić dwa takie przybytki. Pierwszym z nich był właśnie Lights Out.

  Po wejściu do obiektu trafiamy do fajnie urządzonej recepcji i poczekalni, gdzie sympatyczna pani zaznajamia nas z regulaminem - czyli standard. Po wypełnieniu formalności ruszyliśmy wgłąb mrocznych korytarzy.

  Lights Out jest jednym z ciemniejszych Domów Strachu jakie dotychczas odwiedziliśmy, dlatego przez większość zabawy nie widać zbyt dużo. Wystrój momentami robi fajne wrażenie, ale mógłby być trochę bogatszy. Przydałoby się trochę więcej rekwizytów i dokładniejsze stematyzowanie poszczególnych pokoi.
  Podobnie jak w większości tego typu atrakcji mamy tu do czynienia z pomieszaniem motywów z różnych horrorów, od klimatów gore przez szpital dla obłąkanych a na opętaniach skończywszy. Taki brak spójności psuje trochę klimat i nie pozwala dostatecznie dobrze wczuć się w scenariusz, którego de facto właściwie tu nie ma.

  Aktorstwo stoi na wysokim poziomie. Postacie, które spotkamy podczas zabawy bardzo dobrze odgrywają swoje role straszydeł. To co można by poprawić, to ich charakteryzacja. Była ona naszym zdaniem nieco uboga.

  Zagadki standardowo dla tego typu rozrywek są proste i nieskomplikowane. Ograniczają się głównie do znajdywania kluczy i kodów. Niejednokrotnie przeszkadzają nam nam w tym straszydła, które trzeba przyznać robią to w całkiem fajny sposób.

  Podsumowując, Lights Out, to fajny Dom Strachu, nie odbiegający od standardów, jakie prezentują inne tego typu miejsca w Polsce. Jest dobrą opcją dla początkujących fanów tego typu atrakcji. Starych wyjadaczy raczej niczym szczególnym nie zaskoczy.

 • Dom strachu Delirium

  Delirium
  Delirium
  Katowice

  Cyrk Kamiennych Braci znów stawia czoła straszydłom

  23.08.2017 | data wizyty: 29.07.2017 0 0

  Wreszcie udało się nam odwiedzić dom strachu Delirium. Podczas poprzedniej naszej wycieczki do Katowic niestety z przyczyn technicznych nie mogliśmy tego zrobić. Przybywszy na miejsce po krótkiej rozmowie w recepcji ochoczo ruszyliśmy wgłąb ciemnego korytarza.

  Dom strachu Delirium oferuje nam podobne atrakcje jak większość innych firm w Krakowie czy na Śląsku. Jest kilka ciemnych, mrocznych pomieszczeń wzorowanych na lokacjach ze znanych z horrorów, są proste zagadki logiczne, no i oczywiście aktorzy poprzebierani za różnej maści maszkary, których zadaniem jest nas przestraszyć.

  Na plus możemy z pewnością zaliczyć fajny wystrój pomieszczeń, niektóre ciekawe rozwiązania podczas poszukiwań, no i przede wszystkim grę aktorską. Straszydła odwalają naprawdę fajną robotę i bardzo dobrze wchodzą w interakcję z odwiedzającymi - tutaj zdecydowanie najwyższa półka. Tworzy to wszystko bardzo fajny klimat.

  Niestety tradycyjnie już brakuje spójności między poszczególnymi pomieszczeniami i straszydłami oraz historii wprowadzającej. Z tymi zastrzeżeniami polecamy.

Zobacz więcej opinii: 1 2
Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM